Posted on Leave a comment

Man Utd 1-2 Fulham: Ocene igralcev, ko pozni zadetek Iwobija šokira Rdeče vraga

Manchester United je v soboto doživel grenko razočaranje, saj je Fulham z zasluženo zmago 2-1 odnesel zmago na Old Traffordu.

Kljub izjemno zabavnemu in odprtemu prvemu polčasu v Manchesterju nobeni ekipi ni uspelo doseči vodstva ob odmoru. Kljub temu je Calvin Bassey odprl rezultat po odmoru, Harry Maguire pa je v 88. minuti izenačil.

A na Old Traffordu je bil še en preobrat, ko je Alex Iwobi v sedmi minuti sodnikovega dodatka pretvoril čudovit protinapad Fulhama in osvojil vse tri točke za goste ter šokiral ekipo Erika ten Haga.

Manchester United dres 2023/24 je ciljal na peto zaporedno zmago v angleški Premier ligi, ko je pozdravil Fulham na Old Traffordu, toda boljši začetek tekme so imeli obiskovalci, pri čemer je Iwobi v začetku dvakrat neuspešno sprožil proti vratom Andreja Onane.

Rodrigo Muniz je bil naslednji igralec Fulhama, ki je ogrozil gol Man Utd-a, njegov strel proti bližnjemu stebričku je prisilil Onano v obrambo. Kamerunec je lahko le odbil žogo naravnost v Sasa Lukic-a, toda žoga je odbila od vezista in se odkotalila mimo gola.

Kljub zgodnji prevladi Fulhama so domači prišli izjemno blizu vodstva pred polčasom. Cottagersi niso uspeli ukrotiti prostega strela Bruna Fernandesa, s katerim se je žoga končno znašla pri Alejandru Garnachu v kazenskem prostoru, a je Argentinčev poskus blokiral Antonee Robinson na golovi črti.

Obe ekipi sta kazali nevarnost v zadnjem tretjini igrišča, ko se je tekma začela odpirati proti koncu prvega polčasa, pri čemer sta Diogo Dalot in Muniz zadelo prečko v dveh minutah po ostrih poskusih.

Prvi polčas se je nekako končal brez zadetkov na Old Traffordu, pri čemer je nekdanji vezist Man Utd-a Andreas Pereira videl, kako je njegov ukrivljen strel tik pred odmorom odbil vratar in Garnacho je imel dve minuti pozneje podoben poskus, ki ga je Bernd Leno prav tako zavrnil.

Fulham je nadaljeval s pritiskom in preiskovanjem po odmoru ter bil še enkrat kriv za zapravljanje obetavnega odprtja deset minut v drugem polčasu. Robinson je bil spuščen v ogromno prostora po levi strani in poslal čudovito žogo čez gol, vendar je bil Pereira le za yard prekratek za dotik v prazen gol.

Vendar pa je Cottagersom končno uspelo prevzeti zasluženo vodstvo 20 minut po odmoru, in to ni presenetljivo prišlo iz kota. Fulham je vse popoldne testiral Man Utd-a iz prekinitev, in Bassey je bil pri roki, da je zabil močan strel potem, ko je bil njegov začetni strel blokiran s strani lastnega soigralca.

Man Utd je bil prebujen po zaostanku v zadnjih 20 minutah na Old Traffordu, pri čemer sta Fernandes in Marcus Rashford videla poskuse, ki jih je Leno v vratih Fulhama reševal, ko so začeli stopnjevati pritisk.

Vendar več so domači pritiskali, več prostora je imel Fulham na protinapadu. Ekipa Marca Silve je skoraj dosegla drugi gol iz protinapada deset minut pred koncem, toda ukrivljeni strel Harryja Wilsona je zletel mimo Onaninega stebra.

Kljub temu, da so bili skozi popoldne izigrani, so mislili, da so Man Utd z zadnjim izenačujočim zadetkom ukradli točko, ko je Maguire zdrsnil v prazen gol po tem, ko je Leno odbil precej neškodljiv strel Fernandesa z razdalje.

Vendar pa je Fulham pokazal neverjetno odločnost, da je šel na drugi konec in dosegel pozno zmagovalca, Iwobi pa je pretvoril protinapad. Nigerijski reprezentant se je z desno nogo vrnil v igro po podaji Adame Traore in zabil gol, da je utišal presenečen Old Trafford in kaznoval mizerno predstavo kupiti otroški nogometni dresi Man Utd-a.